Як підібрати конвектор

Дзвонити до нас

Як підібрати конвектор

  • Home
  • Як підібрати конвектор

Як підібрати конвектор?

 

Альтернативним варіантом обігріву приміщення є конвектори, які можуть працювати і подавати тепло як самостійний елемент або у складі всієї системи. Встановлюючи радіатор в підлогу, опалення буде досить ефективним.

 

Конвектори – це опалювальні прилади, які функціонують конвекційним шляхом передачі тепла, направляючи всю енергію повітряними потоками. Складаються вони з нагрівального елемента і корпуса. Повітряні маси надходять з нижнього відділу корпусу, прогріваються і спрямовуються вгору.

 

Вибираючи конвектор для опалення будинку, варто звернути увагу, який тип нагрівального елемента використовується:

• голчасті – тонкі діелектричні пластини, які моментально нагріваються і остигають (в приміщеннях з високою вологістю не використовуються із-за незахищеного виконання);

• монолітні – корпус і ребра цільні, що сприяє безшумній роботі (пристрої функціонують з невеликими втратами);

• трубчасті з алюмінієвими ребрами – алюмінієві ребра забезпечують хорошу теплопередачу і підсилюють конвекцію (використовуються в різних приміщеннях, в тому числі і з високою вологістю).

 

Вибір місця розташування конвектора залежить від кліматичних особливостей регіону, від особливостей приміщення і від особистих уподобань. Пристрої можуть мати різну форму виконання, володіти різною шириною і довжиною.

 

Якщо конвектор вибирається як єдине джерело обігріву, враховуються деякі важливі моменти:

• ефективний обігрів забезпечать стільки приладів, скільки вікон у приміщенні;

• прилади з високою потужністю вибирають для кутових і прохідних кімнат, а також для приміщень з широкою площею;

• якісний обігрів багато в чому залежить від правильного вибору технічних характеристик.

 

 

Конвектори водяного опалення: ефективне і практичне рішення для обігріву Вашого будинку !!!

 

Як все ж таки підібрати конвектор в приміщення, створюючи тепло, комфорт і затишок?

 

При виборі конвектора в першу чергу, потрібно звертати увагу на фізичні розміри приладу. Конвектори пропонуються в стандартному виконанні в декількох висотах: 55 мм, 65 мм, 75 мм, 90 мм, 120 мм, з шириною: 170 мм, 230 мм, 300 мм, 380 мм і довжиною від 1000 мм до 3000 мм з кроком 250 мм. Також можливе виготовлення згідно поставленого технічного завдання із зазначеними розмірами. В ідеалі, для повноцінного обігріву приміщення внутрішньо-підлоговий конвектор повинен перекривати від 80% до 100% довжини вікна. Це дозволить створювати конвектору своєрідну повітряну теплову завісу, ліквідувати запотівання вікна, запобігти проникненню холодного повітря в приміщення, що обігрівається. Вибір приладу залежить від необхідної потужності, допустимої глибини бетонної стяжки підлоги в приміщенні, довжини вікна (зліва-направо).

 

Далі зверніть увагу на тип приладу. Вони бувають з вентиляторами (примусова конвекція) і без вентиляторів (природна конвекція). Тобто, конвектори як основне опалення це моделі з вентилятором або великою кількістю теплообмінників. Конвектори, як додаткова система опалення - без вентилятора і малою кількістю теплообмінників. Після того як вибрали модель по довжині вікна, висоті підлоги, з вентилятором або ж без нього, підбираєте по каталогу прилад з відповідною потужністю згідно з Вашою площею необхідної для обігріву. Розрахунок необхідної потужності проводиться за формулою 1 кв.м = 100 Вт потужності приладу, при стандартній висоті 2,5 - 3 м.

 

Варіант з природною конвекцією за вартістю дешевші. Однак використовувати його краще в якості додаткового джерела тепла, а не основного. Передача тепла відбувається природним шляхом і цілком достатньо для створення теплової завіси. Конвектори з примусовою вентиляцією та підвищеної потужності (велика кількість теплообмінників у одному корпусі) мають набагато більшу потужність і можуть виступати в якості самостійної опалювальної системи в квартирах, басейні, котеджі, холі. Їх вартість більша.

 

 

 

Приклад підбору №1

Конвектори як основна система опалення

 

Задача

 

Кімната 17 кв.м, висота стелі 2,5 м, висота стяжки, підлоги 11 мм, два панорамних вікна з довжиною 1600 і 2100 мм.

 

Рішення

 

Для початку розраховуємо за формулою необхідну потужність конвектора (див. табл. нижче):

 

17 кв.м (площа приміщення) * 2,5 м (висота стелі) * 53 (коефіціент утеплення. Червоний кірпіч 380 мм) = 2252 Вт (необхідна потужність приладів).

 

Вибираємо конвектори з примусовою конвекцією FCF09 300.1500 і FCF09 300.2000.

 

Під вікно з довжиною 1600 мм відмінно підходить модель FCF09 300.1500 з розмірами: висота 90 мм, ширина 300 мм і довжина 1500 мм. Потужність зазначена в каталозі продукції при температурі теплоносія 60/50С - 1038 Вт. Тобто даний прилад обігріє 10,38 кв.м, під інше вікно вибираємо модель FCF09 300.2000 з розмірами: висота 90 мм, ширина 300 мм і довжина 2000 мм, його потужність при температурі теплоносія 60/50С - 1458 Вт. Тобто загальна теплова потужність 2496 Вт, що повністю забезпечить кімнату необхідним теплом.

 

Дані прилади відмінно підходять як по необхідної потужності, так і по довжині вікон з урахуванням можливості правильно і красиво обрамити конвектор підлоговим покриттям !!!

 

 

 

Приклад підбору №2

Конвектори як додаткова система опалення

 

Задача

 

Кімната 22 кв.м, висота стелі 2,5 м, висота стяжки, підлоги 11 мм, одне панорамне вікно з довжиною 2100 мм і вікно з підвіконні простором і можливістю для монтажу традиційного радіатора.

 

Рішення

 

Для початку розраховуємо за формулою необхідну потужність конвектора (див. табл. нижче):

 

17 кв.м (площа приміщення) * 2,5 м (висота стелі) * 53 (коефіціент утеплення. Червоний кірпіч 380 мм) = 2915 Вт (необхідна потужність приладів) 

 

Проводиться прорахунок необхідної потужності радіатора для обігріву кімнати. Потужності радіатора 2479 Вт цілком буде достатньо, він обігріє 17 кв.м. Підбираємо конвектор з довжиною 2000 мм, щоб покривав 80-90% довжини вікна.

Для цього відмінно підходить конвектор з природною конвекцією FC09 plus mini 300.2000 (два теплообмінника), з розмірами: висота 90 мм, ширина 300 мм і довжина 2000 мм. і потужністю при температурі теплоносія 60/50С - 436 Вт.

 

Проводиться прорахунок необхідного радіатора з потужні 1900 Вт, радіатор практично покриває необхідне тепло для цієї кімнати. На яких бракує 300 - 400 Вт підбираємо конвектор з довжиною панорамного вікна 1600 мм.
Для цього відмінно підходить конвектор з природною конвекцією FC09 plus mini 300.2000, з розмірами: висота 90 мм, ширина 300 мм і довжина 2000 мм. І потужність при температурі теплоносія 60 / 50С 436 В

Даний прилад створює ефект теплової штори, прибирає конденсат з вікна, а також доповнить необхідним теплом.

 

Маючи базові уявлення про можливості різних видів вбудованих внутрішньо-підлогових конвекторів, можете вибрати необхідний варіант. А докладні характеристики для тієї або іншої кімнати допоможуть вирахувати фахівці FanCОil Ukraine-west або FanCOil-Service.

 

 

 

 

Категории

Facebook

Референції

 

06.2010

бізнес-центр Gulliver

Поставка обладнання, системи опалення

FanCOil в бізнес-центр Gulliver, м. Київ

 

 

 

07.2011

Автосалон Mercedes-Benz

Поставка обладнання, системи опалення 

FanCOil в Західно-Український

Автомобільний Дім Mercedes-Benz, м. Львів

 

 

 

10.2013

Renaissance Residence

Поставка обладнання, системи

опалення FanCOil в житловий

комплекс класа люкс "Renaissance

Residence", м. Київ